American Airlines zahájily lety do Prahy

06.05.2018 - Česká republikaNejvětší letecká společnost na světě, American Airlines, otevřela v sobotu 5. května svou novou sezónní linku z Filadelfie do Prahy. Boeing 767-300ER (N388AA), který přistál na ruzyňském letišti v 8:31, byl uvítán tradiční vodní slavobránou. Slavnostní přestřižení pásky pak proběhlo za účasti zástupců Letiště Praha a American Airlines.


Letoun American Airlines dosedá na dráhu ruzyňského letiště poprvé na pravidelné lince (foto: Letiště Praha)

Linka American Airlines mezi Filadelfií a Prahou bude provozována každý den až do 27. října 2018 letounem Boeing 767-300ER v konfiguraci pro 209 cestujících. Business class nabízí 28 plně polohovatelných sedadel „lie-flat“ v uspořádání 1-2-1. Cestující této třídy jsou servírovány prémiová menu American Airlines a k dispozici mají tablet Samsung Galaxy s nabídkou filmů, televizních programů, hudby a další zábavy. Americký dopravce dále nabízí 21 míst označovaných jako Main Cabin Extra s větším prostorem pro nohy. Dalších 160 míst je v ekonomické třídě v uspořádání 2-3-2. Na palubě letadla je rovněž k dispozici placené wi-fi připojení.


Uvítání letounu vodní slavobránou (foto: Letiště Praha)

„Jsem velmi rád, že dnes můžeme na Letišti Václava Havla Praha poprvé přivítat American Airlines při slavnostním zahájení pravidelné linky mezi Prahou a Filadelfií. Tímto krokem jsme opět blíže k naplňování naší strategie, ve které je rozšiřování nabídky letů do Severní Ameriky jednou z našich priorit v oblasti rozvoje leteckých spojení,“ uvedl Václav Řehoř. „Budeme se snažit o to, aby se American Airlines v Praze dařilo a aby byla linka do budoucna prodloužena ze sezónního spojení alespoň o další měsíce do konce kalendářního roku,“ dodal Václav Řehoř.


(foto: Letiště Praha)

Z Filadelfie nabízí American Airlines lety do zhruba 120 destinací v USA, Kanadě, Střední Ameriky a Karibiku. Výhodnou je snadnost přestupu i dobavení, možnosti nakupování a stravování na letišti. American Airlines provozuje na letišti ve Filadelfii čtyři salonky Admirals Club a připravuje otevření Flagship Lounge.


Boeing 767-300ER American Airlines v Praze (foto: Letiště Praha)

American Airlines a její transatlantičtí partneři v současnosti zajišťují lety v 23 evropských destinací, odkud denně odlétá do USA více než 130 spojů. Společnost v tomto roce rovněž otevírá nové sezónní linky z Filadelfie do Budapešti, z Chicaga do Benátek a z Dallasu/Ft. Worth do Reykjavíku. American Airlines spolu s American Eagle nabízejí průměrně 6700 letů denně do 350 destinací v zemích. Společnost je zákládajícím členem globální aliance Oneworld.


(video: Rosťa Kopecký/YouTube)

Témata