TUI fly spustí tři linky z Německa do Karibiku

10.02.2020 - EvropaLetecká společnost TUI fly se pustila do frontálního útoku na své konkurenty, Lufthansa Group a Condor. TUI fly totiž plánuje od zimní sezóny 2020/21 létat z Německa se dvěma dálkovými letadly do destinací v Karibiku. To byl dosud trh, na kterém téměř výhradně operovaly společnosti Condor (z Frankfurtu) a Eurowings (z Düsseldorfu).

TUI fly - Boeing 787 Dreamliner (foto: TUI fly)

TUI fly konkrétně plánuje létat od 4. listopadu 2020 z Düsseldorfu do Mexika, do Punta Cany a Cancúnu, a dále do Dominikánské republiky na letiště Puerto Plata. Na linky společnost nasadí dva Boeingy 787-8 se 300 místy pro cestující, přičemž 47 sedadel bude v premium economy a 253 v ekonomické třídě. Pro jednu z největších cestovních kanceláří v Evropě se tak jedná pilotní projekt dálkových charterů.

Velmi zajímavé bude sledovat, jestli společnost TUI fly svá dálkové letadla z Düsseldorfu dokáže naplnit sama, bez feedování z jiných letišť, což je koncept na kterém dosud staví Condor (jakkoli mu zde hrozí po převzetí polskou skupinou PGL feedovací roztržka s Lufthansou), ale také Eurowings.

Přímé lety Eurowings z Düsseldorfu do Karibiku je možné zakoupit v jeho prodejních kanálech, avšak letenky na příští zimu zatím k dispozici nejsou. Podle nové strategie Lufthansa Group by tyto dálkové lety měla od Eurowings převzít samotná Lufthansa. Ve hře tak může být i jejich přesun na jiné letiště v Německu, například na některý z hlavních hubů Lufthansy.

Témata