TUI fly předčasně stáhne své letouny od Eurowings

09.02.2020 - EvropaTUI fly plánuje předčasně ukončit zápůjčku svých třech Boeingů 737-800, které byly pronajaty Eurowings na základně v Hamburku. Pronájem měl trvat původně do konce letošního roku, ale změna strategie Lufthansa Group pro Eurowings, jejíž pilířem je ukončení současných wet lease pronájmů, umožnila oboustrannou dohodou ukončit tento pronájem již dříve.

Boeing 737-800 létající v barvách Eurowings pronajatý od TUI fly (foto: Joschi71/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

TUI fly si stáhne letadla na své linky již již koncem května. Důvodem zájmu o ukončení pronájmu na straně TUI fly je strmý růst poptávky po charterových letech a současně známé problémy s typem Boeing 737 MAX. V současnosti totiž mělo ve flotile TUI fly operovat již šest letadel Boeing 737 MAX 8.

Důvody pronájmu letadel TUI fly společnosti Eurowingsu souvisí ještě s působením Air Berlin. Tato aerolinie si pronajala od TUI fly celkem 14 letadel za relativně výhodných podmínek pro TUI fly. Tato letadla rovněž létala pro rakouskou dceru Air Berlin, společnost Niki. Po krachu Air Berlin došlo k dohodě mezi Eurowings a TUI fly o převzetí smlouvy o pronájmu, ovšem v menším rozsahu sedmi letadel do března 2021. Pronajatá letadla od TUI fly má v současnosti Eurowings umístěny na bázích v Hamburku, Hannoveru, Norimberku a v Kolíně nad Rýnem.

Štítky