TAP Portugal vyslal do Prahy A330 propagující Portugalsko

08.09.2017 - Česká republikaPortugalská letecká společnost TAP Portugal ve čtvrtek podruhé v tomto týdnu poslala do Prahy větší letoun Airbus A330. Zatímco v pondělí 4. září byl do Prahy vyslán neplánovaně A330-200 (CS-TON) kvůli zrušení ranní linky, tak včera odpoledne přiletěl A330-300 (CS-TOW) v rámci plánované marketingové akce. Včera vyslaný Airbus A330-300 nesl atraktivní livery Portugal Stopover, které propaguje stopover program TAP Portugal a také Portugalsko jako turistickou destinaci.

TAP Portugal - AIrbus A330-300 - Portugal Stopover
Airbus A330-300 společnosti TAP Portugal s livery Portugal Stopover přistává na ruzyňském letišti (foto: © Letiště Praha)

Letadlem přiletěli do Prahy rovněž významní portugalští someliéři, kteří přímo na palubě A330-300 degustovali portugalská vína a rozhodovali o jejich výběru pro nápojový lístek TAP Portugal pro příští sezónu. TAP Portugal před časem ohlásil program Wine experience, v rámci něhož budou moci cestující ochutnat během letu vybraná portugalská vína. Ta budou nabízena zdarma, jak cestujícím v business class, tak i v ekonomické třídě. TAP Portugal v srpnu vyzval malé i velké portugalské výrobce vín k předložení nabídek s tím, že nakoupí až 2,5 milionů láhví vín. Pro výrobce se bude jednat o zajímavou možnost propagace svých vín.

 

 

Program Portugal Stopover zase umožňuje cestujícím, kteří letí s TAP Portugal na dálkových linkách přerušit svou cestu a poznat lépe Portugalsko. Program, který společnost zavedla v loňském roce, se stal populární zejména ve spojení s transatlantickými linkami. Od letošního roku je možné přerušit cestu v Lisabonu či Portu také při letech na Azorské ostrovy, Madeiru a do Fara. Portugalský dopravce rovněž prodloužil délku stopoveru až na pět nocí.

TAP Portugal - AIrbus A330-300 - Portugal Stopover
(foto: © Letiště Praha)

Tomáš Hampl