Sundair bude v Drážďanech dále nahrazovat zkrachovalou Germanii

07.02.2020 - EvropaLetiště v Drážďanech zveřejnilo předběžný letový řád na letní sezónu. Letiště vloni v únoru výrazně zasáhl bankrot německé aerolinie Germania, která měla v Drážďanech svou základnu. V reakci na to přišla následně v květnu do Drážďan a zřídila zde základnu společnost Sundair. Přestože začala létat na několika linkách, které předtím provozovala Germania, díru na trhu se nepodařilo zacelit. To se projevilo i ve statistice, za loňský rok zaznamenalo drážďanské letiště pokles o 9,3 %, když odbavilo 1,598 milionů cestujících.

Sundair - Airbus A320 (foto: Marvin Mutz/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nově začne Sundair bázovat v Drážďanech druhý Airbus A320, což společnosti umožní zavést nové linky a rozšířit lety na těch stávajících. Nově bude Sundair létat z Drážďan do Fuerteventury na Kanárských ostrovech a Hurghady v Egyptě. Obě linky v minulosti provozovala Germania. Dalšími novinkami Sundair budou linky na Korfu v Řecku a Pafosu na Kypru. Na Korfu vloni létal z Drážďan Eurowings, ten letos s linkou nepočítá.

Přesto se Sundair podařilo nahradit jen část linek provozovaných společností Germania. Letiště tak v porovnání s minulými roky přišlo o řadu destinací operovaných v letní sezóně. Z nabídky Germania se jedná o Athény, Barcelonu, Bastii, Dalaman, Faro, Funchal, Lanzarote, Larnaka, Malagu, Reykjavík, Soluň a Šarm aš-Šajch. V provozu nebudou ani letní chartery do Debrecínu a na Balatón.

Zahájení letů Ryanair do Drážďan vloni v říjnu (foto: Flughafen Dresden)

Z dalších dopravců začnou nově létat z Drážďan jednou týdně do Hurhady bulharská Holiday Europe a do Antalye turecký AtlasGlobal.

Poprvé v letní sezóně bude létat z Drážďan na londýnské letiště Stansted společnost Ryanair. Linka byla otevřena vloni koncem října a je provozována třikrát týdně.

Štítky