Sundair otevřel základnu v Drážďanech

03.05.2019 - EvropaNěmecká letecká společnost Sundair dnes zahájila provoz své základny na letišti v Drážďanech. Prvním letem z nové základny se stala linka na řecký ostrov Kós, kam bude aerolinie létat v letní sezóně dvakrát týdně. Společnost zatím v Drážďanech bázuje jeden Airbus A320.

Dnešní zahájení letů z Drážďan na Kós (foto: Flughafen Dresden)

Sundair využil uvolněné místo na trhu po únorovém krachu německé společnosti Germania. V letní sezóně bude Sundair létat pravidelně z Drážďan létat do Antalye (3x týdně), Heraklionu (4x týdně), na Kós (2x týdně) a Rhodos (3x týdně). Dále bude zajišťovat jednou týdně charterové lety do Debrecínu a na letiště Hevíz-Balaton.

Společnost Sundair byla založena na jaře 2016 v severoněmeckém Stralsundu. V témže roce získala poloviční podíl v nové aerolinii německá cestovní kancelář Schauinsland-Reisen. Oproti původním plánům získal Sundair potřebnou licenci pro zahájení provozu až koncem září 2017. Ihned poté zahájila aerolinie lety pro cestovní kanceláře z letiště Kassel.

Airbus A320 společnosti Sundair (foto: Marvin Mutz/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

V současnosti Sundair provozuje již čtyři Airbusy A320 a brzy má převzít dva pronajaté A319. Vedle Drážďan společnost bázuje další letouny v Brémách, Kasselu a na berlínském letišti Tegel. Jeden pronajatý A319 bude létat z letiště Karlsruhe/Baden-Baden pro TUIfly.

Štítky