Německý Sundair začal létat ze Švédska

26.12.2020 - EvropaLetecká společnost Sundair vstoupila tento měsíc na švédský trh, když 11. prosince zahájila pravidelné lety ze Stockholmu do Bejrútu. Linka je provozována jednou týdně letounem Airbus A320. Jedná se o první pravidelnou linku společnosti Sundair, která není operována z domácího německého trhu.

Airbus A320 společnosti Sundair (foto: Swedavia)

„Máme velké zkušenosti s lety do Bejrútu, kam létáme z Berlína a z Düsseldorfu. Stockholm s velkým počtem Libanonců a Syřanů byl pro nás dalším logickým krokem k rozšíření,“ uvedl ředitel Sundair Marcos Rossello.

„Linka Stockholm-Arlanda - Bejrút byla velmi úspěšná před vypuknutím pandemie díky rozsáhlé populaci s blízkovýchodními kořeny ve Švédsku a zejména ve Stockholmu,“ uvedla Elizabeth Axtelius, ředitelka Aviation Business švédského provozovatele letišť Swedavia.

V minulosti mezi Stockholmem a Bejrútem létala německá společnost Germania a také Scandinavian Airlines.

Vedle nové linky ze Stockholmu do Bejrútu provozuje Sundair v současnosti pravidelné lety z Berlína, Brém a Düsseldorfu na Kanarské ostrovy. Flotila společnosti se skládá ze dvou strojů Airbus A319 a pěti Airbus A320.

Štítky