Ryanair spustil nové linky v blízkosti českých hranic

31.10.2019 - EvropaS novým zimním letovým řádem spustil Ryanair do provozu též dvě zajímavé linky z blízkých letišť za hranicemi České republiky.

Z Drážďan zahájil irský dopravce novou linku do Londýna-Stanstedu. A to třikrát týdně vždy v úterý, čtvrtek a sobotu s odletem v 10:25 z Drážďan. Odlety ze Stanstedu jsou ve stejné dny v 7:05. Cena letenky začíná na 9,99 eur za jeden směr. Do Drážďan dosud létala jen dceřiná společnost Ryanairu - Lauda a to z Palmy de Mallorcy. Tyto lety zůstávají v provozu i přes zimu dvakrát týdně ve čtvrtek a neděli s odletem v 11:15.

Zahájení nové linky Ryanair na letišti v Drážďanech (foto: Flughafen Dresden)

V Katovicích spustila zase linku do Dortmundu tamní dcera Ryanairu - společnost Buzz. Lety jsou plánovány dvakrát denně a to v 6:45 a v 18:00. Večerní let však je k dispozici jen v pracovní dny. Ceny za letenku začínají na úrovni cca 10 eur. Z Katovic již létá do Dortmundu tamní největší konkurent Ryanairu, společnost Wizz Air, rovněž dvakrát denně. Navíc i samotný Buzz má již rovněž lety třikrát týdně do blízkého Kolína nad Rýnem vzdáleného od Dortmundu jen zhruba 95 kilometrů.

Nutno poznamenat, že ve větší expanzi Ryanairu asi momentálně nejvíc brání problém uzemnění letadel Boeing 737 Max. V tuto chvíli totiž již měla společnost provozovat 30 kusů tohoto stroje. Je zřejmé, že tak za zavedením nových linek stojí především rušení stávajících, například postupné uzavření báze v Hamburku a převedení tamních letadel pod polskou dceru Buzz.

Štítky