Letiště v Drážďanech nabídne v létě 11 nových destinací

25.03.2018 - EvropaDrážďanské letiště představilo novinky letního letového řádu, který začíná platit dnes. V letní sezóně se bude létat ze saské metropole do 42 destinací v 18 zemích. Pro porovnání, vloni to bylo 30 destinací ve 13 zemích. Letiště uvádí meziroční navýšení počtu turistických letů o 26 procent.


Mapa destinací letiště v Drážďanech v letní sezóně 2018 (zdroj: Flughafen Dresden)

Německá aerolinie Germania pokračuje v rozšiřování své nabídky letů z Drážďan a v letní sezóně nabídne hned několik nových destinací. Od 26. dubna společnost zahájí lety z Drážďan do Petrohradu. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-700. K obnovení pravidelného spojení obou měst dochází poprvé od sjednocení Německa.

Další novinkou společnosti Germania jsou sezónní lety do Bastie na Korsice. Tento přístav na východním pobřeží je ideálním výchozím bodem pro poznání krás tohoto ostrova. Linka do Bastie bude provozována od 19. května jednou týdně rovněž Boeingem 737-700.


Boeing 737-700 společnosti Germania startuje z drážďanského letiště (foto: Flughafen Dresden)

Díky bázování třetího letouny Boeing 737 bude Germania moci nabídnout další nové destinace z Drážďan: Atény (od 4. května 2x týdně), Barcelona (od 1. května 3x týdně), Lamezia Terme (od 30. dubna 1x týdně), Monastir (od 2. května 1x týdně) a Soluň (od 1. května 2x týdně). Celkem bude Germania v letní sezóně létat z Drážďan do 27 destinací.

Zajímavou novinkou jsou lety z Drážďan do Dubaje, které bude nově provozovat společnost Condor pro německou cestovní kancelář FTI Touristik. Lety na letiště Al-Maktúm International budou létány jednou týdně letounem Boeing 757-300 pro 265 cestujících. Během letní sezóny to bude největší letoun, který se na letišti v Drážďanech bude pravidelně objevovat. Letenky na lety do Dubaje lze zakoupit prostřednictvím FTI Touristik za ceny od 475 eur.


Apron drážďanského letiště během loňské letní sezóny (foto: Michael Weimer, Flughafen Dresden)

S turisty cestovních kanceláří bude nově létat do tureckého Bodrumu společnost Tailwind Airlines, do egyptského Marsa Alam lety zajistí Small Planet Airlines, jež bude nově létat také z Drážďan na Maltu. To tuniského Monastiru bude vedle společnosti Germania operovat také Nouvellair.

Nejpopulárnější turistickou destinací je Palma de Mallorca, kam nabídnou lety hned tři letecké společnosti: Eurowings, Condor a Small Planet Airlines. Tyto tři společnosti budou provozovat na Mallorcu celkem 13 letů týdně. Na druhém místě popularity je Řecko s 15 lety týdně následované Tureckem s 9 lety týdně.


Lufthansa zajišťuje lety z Drážďan do svých hubů ve Frankfurtu a Mnichově (foto: Flughafen Dresden)

Vedle těchto turistických destinací má mezinárodní letiště v Drážďanech dobré spojení s velkými německými letišti. Lufthansa létá až 6x denně do Frankfurtu a 5x denně do Mnichova. Oproti loňskému roku došlo v souvislosti s krachem Air Berlin k poklesu letů do Düsseldorfu, kam nyní létá 3x denně Eurowings stejně jako do Kolína nad Rýnem a Stuttgartu. Beze změny jsou pravidelné linky KLM (denně Amsterdam), Swiss (12x týdně Curych), Aeroflotu (denně Moskva) a easyJet (4x týdně Basilej).

Štítky