Starlux Airlines převzaly první letoun a představily destinace

31.10.2019 - Asie & AustrálieNová tchajwanská letecká společnost Starlux Airlines převzala koncem minulého týdne v Hamburku první svůj letoun. Jedná se o Airbus A321neo, který bude létat v konfiguraci pro 188 cestujících. Poté stroj přeletl z továrního letiště Finkenwerder přes Dubaj a Hamburk na Tchaj-wan.

První Airbus A321neo tchajwanské společnosti Starlux Airlines (foto: Starlux Airlines)

Starlux Airlines uvedly, že s novým letounem podniknou sérii seznamovacích letů pro posádky. Další dva letouny mají být dodány ještě před zahájením provozu, který je plánován na leden příštího roku. Aerolinie se dříve dohodla s leasingovou firmou GECAS na pronájmu celkem deseti letadel A321neo.

Společnost dále zveřejnila první tři destinace, do kterých začne létat: Da Nang ve Vietnamu, Macao a Penang v Malajsii. Lze očekávat, že s dodáním dalších A321neo přidá aerolinie další destinace v jihovýchodní a severovýchodní Asii. Společnost plánuje, že na rozdíl od obecného trendu zjednodušování služeb, bude operovat jako full-service aerolinie s nabídkou luxusních služeb.

Převzetí prvního letounu (foto: Starlux Airlines)

Letos v březnu Starlux Airlines závazně objednaly dvanáct letadel Airbus A350-100 a pět menších A350-900, se kterými chtějí od roku 2021 zahájit dálkové lety. Společnost plánuje létat z Tchaj-pej do Severní Ameriky a Evropy. Po spuštění dálkových linek se Starlux Airlines chtějí zaměřit na tranzitní cestující.

Zakladatelem Starlux Airlines je Chang Kuo-wei, který byl v minulosti šéfem EVA Air, největší soukromé letecké společnosti na Tchajwanu. Po smrti svého otce Changa Yunga-faa , byl v rámci boje dědiců z EVA Air vyhozen, jak z funkce prezidenta, tak i z pozice pilota Boeingu 777. Podle magazínu Forbes byl Chang Kuo-wei vizionářem EVA Air a stál za řadou nápadů včetně populárních letů Hello Kitty do Japonska.

V roce 2021 zařadí Starlux Airlines do své flotily první Airbusy A350 (foto: Airbus SAS)

Štítky