Společnost Volotea žádá o státní pomoc

08.12.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Volotea požádala o státní pomoc ze španělského fondu SEPI určeného na podporu strategicky významných podniků. Společnost po loňské a letošní ztrátě potřebuje půjčku, aby stabilizovala a posílila svou pozici. Španělská média uvádějí, že Volotea žádá o úvěr až do výše 185 milionů eur.

Po společnostech Air Europa a Plus Ultra je Volotea tak dalším španělským leteckým dopravce, který žádá o půjčku ze státního fondu pomoci. Volotea chce využít poskytnuté prostředky k posílení své pozice na trhu v souvislosti s plánovaným převzetím společnosti Air Europa skupinou IAG. Transakci nyní schvaluje Evropská komise a britský úřad hospodářské soutěže.

Volotea v současnosti provozuje flotilu více než třicítky letadel Airbus A319 a A320. Společnost založená v roce 2011 měla v letní sezóně osmnáct provozních základen, přičemž se při jejich umístění zaměřuje na středně velká města. Nejvíc jich má ve Francii a v Itálii, kde je v obou zemích po šesti základnách. V loňském roce společnost hospodařila se ztrátou ve výši 120 milionů eur.

Témata