Smartwings otevřou linku do francouzského Nice

16.04.2021 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings dnes oznámila, že od 6. května zařadí do své nabídky francouzské Nice. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-700. Odlety z pražského ruzyňského letiště budou vždy ve čtvrtek a v neděli v 8:00 s příletem do Nice v 10:00. Zpáteční let z Nice bude startovat ve stejné dny ve 21:50 a v Praze přistane ve 23:50. Díky letovému řádu je linka vhodná pro strávení prodlouženého víkendu v Nice.

Pobřežní Promenade des Anglais v Nice (foto: Jean-Pierre Dalbéra/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Letenky na linku do Nice jsou již v prodeji prostřednictvím webů Smartwings a ČSA a prodejců letenek. Zpáteční letenka do Nice stojí od 6126 Kč v tarifu Lite při letu s příručním zavazadlem do 8 kilogramů. Se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů začínají zpáteční letenky na ceně 7412 Kč. Lety do Nice jsou dostupné po celou letní sezónu až do 24. října 2021.

Smartwings aktuálně provozují z Prahy pravidelné linky do španělské Málagy, na Mallorcu, na Kanárské ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, dále létají na Madeiru a Hurgdady a Marsa Alam v Egyptě. Společnost také vypravuje charterové lety do Rás al-Chajma ve Spojených arabských emirátech. Od 29. dubna Smartwings obnoví své lety do ruského Petrohradu (2x týdně) a od května jsou naplánovány linky do chorvatského Splitu a destinací v Řecku. Obnovení provozu jednotlivých linek se odvíjí od vývoje epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření.

Smartwings - Boeing 737-700 (foto: Smartwings)

Smartwings nabízí cestujícím u všech stávajících a nových individuálních rezervací možnost bezplatné změny termínu do 30. června 2021. Nově vybraný let se musí uskutečnit nejpozději 31. března 2022. Spolu s rezervací letenky si mohou cestující zakoupit na stránkách Smartwings cestovní pojištění, které kryje případy onemocnění covid-19.

Témata