Smartwings obnoví lety do Petrohradu

15.04.2021 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings ve středu oznámila, že od 29. dubna obnoví letecké spojení mezi Prahou a ruským Petrohradem. Pravidelnou linku do Petrohradu budou Smartwings provozovat dvakrát týdně v code-sharingu s Českými aeroliniemi.

Odlety linky QS886 z Prahy budou vždy ve čtvrtek a v neděli v 11:20 s příletem do Petrohradu v 14:40 místního času. Z petrohradského letiště Pulkovo bude letoun Smartwings startovat jako QS887 v 15:30 a v Praze přistane v 17:00. Letenky na obnovenou linku Smartwings jsou již v prodeji, cestující si je mohou zakoupit prostřednictvím webů Smartwings a ČSA, prodejců letenek a dalších distribučních kanálů.

Dvorcový most přes řeku Něvu v Petrohradu. V pozadí Kunstkamera, první ruské muzeum založené carem Petrem I. (foto: Alex 'Florstein' Fedorov/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Letecké spojení do druhého největšího města Ruska bylo přerušeno vloni na jaře z důvodu pandemie koronaviru a s tím souvisejícími restrikcemi. Vloni v březnu Rusko přerušilo kvůli pandemii na několik měsíců pravidelné letecké spojení se světěm. ČSA, které jsou součástí skupiny Smartwings Group, obnovily pravidelné lety do Moskvy vloni v říjnu. Linka je v současnosti provozována třikrát týdně letounem Airbus A320.

Smartwings zahájily lety do Petrohradu v roce 2019, kdy převzaly tuto linku od Českých aerolinií. ČSA létaly do Petrohradu od roku 1968.

Štítky