SkyUp bude na jaře 2022 expandovat. Přidá také linku Vídeň-Lvov.

21.12.2021 - EvropaUkrajinská nízkonákladová letecká společnost SkyUp Airlines oznámila, že od 22.dubna 2022 spustí novou linku ze Lvova do Vídně. V provozu má být dvakrát týdně, a to v úterky a pátky. Cena zpáteční letenky začíná na 200 eurech. Kromě Vídně bude SkyUp na jaře 2022 též nově létat ze Lvova také do Madridu a Valencie.

SkyUp začal provozovat komerční lety v květnu 2018. V současnosti má ve flotile čtrnáct letadel, a to různé varianty Boeingu 737. Létá ze základen v Kyjevě-Boryspilu, v Charkově, ve Lvově a ze základny v Oděse. V příštím roce má počet letadel ve flotile dopravce vzrůst na osmnáct letadel. Díky novým strojům bude moci dopravce zavést nové linky. Příští jaro tak otevře z hlavní základny v Kyjevě nové linky například do Berlína, Madrida, Malagy, Mnichova a Lyonu a dalších, zejména turistických destinací u Středozemního moře.

Boeing 737 společnosti SkyUp Airlines na letišti v Kyjevě, únor 2020 (foto: Vasyatka1, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

V současnosti létá SkyUp z Prahy denně na lince do Kyjeva. Od konce března příštího roku jsou z Prahy v rezervačním systému společnosti viditelné též dva lety týdně do Lvova, s navýšením na tři lety týdně od konce dubna. Od konce května plánuje společnost též létat z Prahy do Charkova, Oděsy a Záporoží. Tyto linky chtějí SkyUp obsluhovat dvakrát týdně. Všechny zmiňované linky jsou již v nabídce rezervačního systému společnosti. Naopak z původních plánů létat také do Brna a Ostravy zřejmě nyní společnost úplně ustoupila.

Témata