SkyUp Airlines zahájily prodej na novou linku z Prahy do Oděsy

04.01.2021 - Evropa



Ukrajinská nízkonákladová aerolinie SkyUp Airlines zahájila prodej letenek na novou linku spojující Prahu s Oděsou na břehu Černého moře. Podle rezervačního systému na webu skyup.aero by měla společnost zahájit lety mezi Prahou a Oděsou 29. dubna 2021. Linka má být provozována dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v neděli. Rezervační systém společnosti uvádí, že na tuto linku bude nasazován Boeing 737-800. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Oděsy začínají na 2875 korunách.

Boeing 737-800 ukrajinské společnosti SkyUp Airlines (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Společnost SkyUp Airlines zahájila pravidelné lety do Prahy v říjnu 2019, když otevřela linky ze Lvova a Charkova. Vloni na jaře mělo dojít k otevření linky z Prahy do Záporoží, kvůli pandemii koronaviru však provoz nebyl zahájen. Vloni v červnu společnost získala povolení pro lety mezi Prahou a Kyjevem.

V letošním roce chtějí SkyUp Airlines podle svého rezervačního systému provozovat všech pět linek do Prahy. Začátkem března mají být obnoveny lety do Charkova, Lvova a létat se má i do Kyjeva na letiště Borispol. Koncem března má dojít k zahájení letů do Záporoží a koncem dubna k otevření nové linky do Oděsy.

Témata