SkyUp Airlines zahájily lety mezi Prahou a Kyjevem

25.09.2021 - Česká republikaUkrajinská nízkonákladová aerolinie SkyUp Airlines ve čtvrtek 23. září otevřela novou pravidelnou linku z Kyjeva do Prahy. Ta bude zatím provozována třikrát týdně s letounem Boeing 737-800. Odlety z Prahy jsou vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli ve 21:00 s příletem na kyjevské letiště Borispol v 00:05 místního času. Z Kyjeva linka odlétá ve stejné dny v 19:00 a v Praze přistává ve 20:00.

Zahajovací let nové linky SkyUp Airlines byl na pražském letišti přivítán tradiční vodní slavobránou (foto: Letiště Praha)

„Jsme rádi, že se naše letadla konečně vrací do Prahy. Před pandemií jsme provozovali lety ze Lvova a Charkova a nyní spouštíme novou linku z Kyjeva. Pro naši leteckou společnost jde o významnou destinaci a jsme rádi, že můžeme cestujícím nabídnout i výhodné podmínky v podobě časů odletů, flexibilních tarifů a doplňkových služeb. Děláme vše pro to, aby byla každá cesta do Kyjeva pro české turisty a podnikatele co nejkomfortnější,“ řekl Dmytro Seroukhov, generální ředitel SkyUp Airlines

SkyUp Airlines jsou po ČSA a Ukraine International Airlines třetí leteckou společností, která létá mezi Prahou a Kyjevem. Větší konkurence a vstup low-cost dopravce přináší vítané zlevnění letenek na přímých letech mezi oběma hlavními městy.

Boeing 737-800 registrace UR-SQO zahájila lety na lince Kyjev - Praha - Kyjev (foto: Centaureax)

SkyUp Airlines nabízejí jednosměrné letenky za cenu od 49 eur (1247 korun) v tarifu Basic, který zahrnuje jen příruční zavazadlo do 9 kilogramů. Se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů a dvěma příručními zavazadly 9 a 5 kilogramů je možné letenky získat od 70 eur (1780 korun). Dopravce ještě nabízí flexibilní tarif za cenu od 95 eur (2417 korun) se zapsaným zavazadlem do 32 kilogramů a dvěma příručními zavazadly do 9 kilogramů. Letenky jsou zatím v prodeji do konce března 2022.

Společnost SkyUp Airlines zahájila pravidelné lety do Prahy v říjnu 2019, když otevřela linky ze Lvova a Charkova. Vloni na jaře mělo dojít k otevření linky z Prahy do Záporoží, provoz však nebyl zahájen. V letošním roce tyto linky do Prahy nebyly dosud provozovány kvůli pandemii covid-19 a cestovním omezením.

Posádka zahajovacího letu spolu se zástupci Letiště Praha (foto: Letiště Praha)

Témata