Ukrajinský low-cost SkyUp začne létat do Prahy a Pardubic

01.08.2019 - Česká republikaNízkonákladová společnost SkyUp Airlines oznámila zahájení letů do České republiky. Ukrajinský dopravce otevře na podzim k nám hned tři nové pravidelné linky. Od 17. října 2019 bude společnost nově létat z Lvova a Charkova do Prahy. Obě linky budou provozovány dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v neděli letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících.

SkyUp Airlines - Boeing 737-800 (foto: SkyUp Airlines/Facebook)

„Nová spojení do Charkova a Lvova podpoří cestovní ruch obou zemí, kromě českých cestujících ji využijí zejména ukrajinští turisté, kterých v posledních letech v České republice přibývá. Zároveň se také usnadní cestování mezi Českou republikou a dalšími destinacemi na Ukrajině pro početnou ukrajinskou komunitu, která zde dlouhodobě žije a pracuje,“ uvedla Kateřina Pavlíková z Letiště Praha. Podle odhadů pražského letiště využije obě linky až 60 tisíc cestujících ročně.

Letenky na obě linky jsou od dnešního dne v prodeji prostřednictvím webových stránek SkyUp Airlines. Ceny jednosměrných letenek na linku do Lvova začínají na 930 Kč v tarifu basic, v němž má cestující pouze příruční zavazadlo do 7 kg. Do Charkova stojí jednosměrné letenky v tomto nejnižším tarifu od 1390 Kč.

Třetí novou linkou do Česka bude nové spojení Pardubice - Kyjev, které bude SkyUp Airlines provozovat od 22. října 2019. Nová linka bude provozována třikrát týdně vždy v úterý, v pátek a v neděli. Ceny jednosměrných letenek začínají na 1040 Kč. Pardubické letiště očekává, že v obou směrech novou linku využije zhruba 50 tisíc cestujících ročně.

Mezi Českou republikou a Ukrajinou v současnosti pravidelně létají jen ČSA a Ukraine International Airlines. České aerolinie provozují pravidelné linky do Kyjeva a Oděsy, společnost Ukraine International Airlines létá mezi Prahou a Kyjevem.

Témata