SkyAlps plánují létat do Amsterdamu, Bruselu, Kodaně a Londýna

23.08.2021 - EvropaNové italské aerolinie SkyAlps plánují v zimní sezóně létat z Bolzana do Amsterdamu, Bruselu, Kodaně a také do Londýna. O plánech informoval ředitel společnosti Josef Gostner místní deník Alto Adige. V září má být spuštěn prodej letenek na nové spoje a provoz má být zahájen v polovině prosince. Společnost cílí linkami zejména na milovníky zimních sportů, kterým nabídne přímé lety do jižního Tyrolska.

SkyAlps - De Havilland Dash-8 Q400 (foto:SkyAlps)

SkyAlps dále plánují létat charterové lety z Aosty do Olbie na Sardínii. Letiště Aosta Valley, které leží na severozápadě Itálie, je dlouhá léta bez pravidelných linek. Naposledy na toto letiště před deseti lety létala italská aerolinie Air Vallée.

SkyAlps zahájily provoz letos 17. června prvním letem z Bolzána do Říma. Společnost je tzv. virtuální aerolinií, která nemá vlastní licenci k provozování letecké přepravy. Samotné lety zajišťuje maltská společnost LuxWing se dvěma pronajatými letouny De Havilland Dash-8 Q400 s kapacitou pro 78 cestujících.

Díky iniciativě bratří Gostnerových získalo stotisícové Bolzáno po šesti letech opět pravidelné letecké spojení. Naposledy do tohoto severoitalského města létaly v roce 2015 Darwin Airline. Švýcarská společnost zajišťovala pro Alitalii provoz dotované linky Řím - Bolzáno. Od té doby létaly do Bolzána jen charterové a privátní lety.

V současnosti SkyAlps vedle linky do Říma létají z Bolzána do Berlína (1x týdně), Düsseldorfu (2x týdně) a Parmy (2x týdně). V září se v nabídce krátkodobě objevují lety na Ibizu (2x týdně) a do Olbie (3x týdně)

Témata