SkyAlps poprvé v Praze, přepravil celebrity na oslavu Pavla Nedvěda a Dary Rollins

30.09.2022 - Česká republikaItalská regionální aerolinie SkyAlps se představila ve čtvrtek poprvé na ruzyňském letišti. Letoun De Havilland Dash 8-400 registrace 9H-BEL přiletěl do Prahy krátce po půl desáté odpoledne z italského Bolzana, kde má SkyAlps svou základnu. Důvodem příletu byl charterový let z Prahy na milánské letiště Malpensa, který přepravil část přátel Pavla Nedvěda a Dary Rollins na oslavu narozenin. Jejich společná party byla nazvána „Grande 100“ a proběhla na Lago Maggiore. Nedvěd oslavil padesátiny koncem srpna, Dara Rollins oslaví padesátku v prosinci.

Nástup přátel letících na oslavu Itálie (foto: Centaureax)

Přátelé obou jubilantů začali „zásobovat“ své odběratele na Instagramu fotografiemi z oslavy. Ze snímku slovenské novinářky Lenky Bohunické je zřejmé, že letecká přeprava byla součástí velkoryse připravené dvoudenní oslavy. Přímo v programu oslavy je uveden zpáteční let, který zajistila v pátek odpoledne z Malpensy do Prahy opět společnost SkyAlps stejným letounem. Pozdě odpoledne se pak letoun vrátil zpět do Bolzána.

SkyAlps - De Havilland Dash 8-400 (foto: Centaureax)

Společnost SkyAlps zahájila provoz vloni v červnu prvním letem z Bolzana do Říma. Jedná se o tzv. virtuální aerolinii, která nemá vlastní osvědčení provozovatele letecké přepravy. Samotné lety zajišťuje maltská společnost LuxWing se čtyřmi pronajatými letouny Dash 8-400. SkyAlps výrazně oživila provoz na letišti v Bolzanu, které bylo několik let bez pravidelných linek. Novinkou zimního letového řádu jsou sezónní linky z Bolzana do Anverp a Billundu.

Odbavení charterového letu SkyAlps (foto: Centaureax)

(foto: Centaureax)

Témata