Singapurské Scoot začnou létat low-cost linku do Londýna

14.11.2021 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie Scoot oznámila zahájení letů do další evropské destinace. Od 16. prosince zahájí lety na nové lince ze Singapuru na londýnské letiště Gatwick s mezipřistáním v Bangkoku. Zprvu budou lety provozovány třikrát týdně letounem Boeing 787 Dreamliner jen do konce roku. K obnovení provozu pak dojde opět od 22. března 2022, kdy se opět počítá se třemi rotacemi týdně.

Boeing 787-8 Dreamliner singapurské společnosti Scoot (foto: Vismay Bhadra/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Společnost předpokládá, že díky mezipřistání v Bangkoku získá cestující, kteří budou chtít cestovat z Velké Británie do Thajska. Země otevřela nedávno své hranice očkovaným turistům. Scoot bude jediným nízkonákladovým dopravcem létajícím mezi Londýnem a Bangkokem.

Scoot zahájil dálkové lety do Evropy v roce 2017, když otevřel linku do Atén. Později toto spojení prodloužily až do Berlína. Od letošního roku létá společnost do německé metropole, jak s mezipřistáním v Aténách, tak i přímo. Londýn tak je v pořadí třetí destinací Scoot v Evropě.

Společnost Scoot vznikla před deseti lety v listopadu 2011 jako dcera Singapore Airlines. Pravidelné lety zahájila v červnu 2012 na první lince ze Singapuru do Sydney. Flotila se nyní skládá z 59 letadel typů Airbus A319, A320, A320neo, A321neo, Boeing 787-8 a 787-9.

V současnosti Scoot létají do Austrálie (Melbourne, Perth, Sydney), Číny (Hongkong, Kanton, Macao, Nanjing, Tianjin, Wuchan), Filipín (Cebu, Clark) Indonésie (Manado), Jižní Koreje (Soul) Malajsie (Ipoh, Kuala Lumpur, Kuching, Penang), Německa (Berlín), Řecka (Atény) Saúdské Arábie (Džidda), Tchaj-wanu (Tchaj-pej), Thajska (Bangkok, Phuketu) a Vietnamu (Ho Či Minovo Město).

Témata