Nová nízkonákladová společnost Scoot

05.06.2012 - Asie & AustrálieV pondělí 4. června byla operována první linka nové asijské nízkonákladové společnosti Scoot ze Singapuru do Sydney. Dceřinná společnost Singapore Airlines byla poprvé představena v listopadu 2011 a jedním z hlavních důvodů pro její vznik je snaha využít boom nízkonákladových společností v Asii (SQ vlastní podíl také ve společnosti Tiger Airways). Jako hlavní konkurence jsou označovány společnosti Jetstar a Air Asia X.

Scoot se bude orientovat na střední a delší tratě, první linky míří ze singapurské báze do Austrálie (Sydney, Gold Coast), ohlášeny už byly linky do čínského města Tianjin a Bangkoku, dnes se pak objevily zprávy o letech do Tokia a Tchaj-peje. Scoot operuje letadla 777-200 a nabízí kromě economy také business class (ScootBiz).

Hlavním marketingovým argumentem nové společnosti je samozřejmě cena. Ceny by měly být o cca 40% levnější než letenky klasických aerolinek. A jelikož jsem se hned první den po ohlášení společnosti přihlásil k odběru newsletteru, tak jsem pravidelně zásobován speciálními nabídkami. Ceny na linkách ze Singapuru do Austrálie začínají aktuálně v rámci promo fares od 158 SGD za jednosměrnou letenku (cca 2500 korun).

K letence si pak můžete přikoupit další služby, jako například sedadla S-t-r-e-t-c-h (více místa mezi sedadly - 89 cm oproti standardu 78 cm), místa v přední části, balíčky s celkem jasnými názvy FlyBag nebo FlyBagEat, za poplatek si můžete půjčit iPAD atd. Samozřejmě se platí za platbu kartou nebo rezervaci přes call centrum.

Zajímavou reportáž z prvního letu najdete zde - trochu pech - první let měl drobný technický problém a tudíž dvouhodinové zpoždění.

Témata