SAS zahájil lety z Aalborgu a Göteborgu do Newarku

30.04.2023 11:13 - EvropaSpolečnost SAS Scandinavian Airlines rozšířila svou nabídku dálkových letů o dvě nové linky do New Yorku. Koncem dubna svými Airbusy A321LR spojila dánský Aalborg a švédský Göteborgu s letištěm Newark.

Nová linka Aarhus - Newark je provozována jako sezónní od 27. dubna do konce října. Je operována třikrát týdně úzkotrupými Airbusy A321LR, které létají v konfiguraci pro 157 cestujících. V současnosti se jedná o jedinou dálkovou linku, kterou letiště v Aarhusu má.

Zahájení nové sezónní linky Aalborg - New York (foto: SAS)

Aalborg je město ležící na severu Jutského poloostrova. Se svými 120 tisíci obyvateli je to čtvrté největší dánské město (po Kodani, Aarhusu a Odense). Vzhledem k tomu, že město je poměrně vzdálené od největšího dánského letiště Kastrup u Kodaně (doba jízdy z Aarhusu na kodaňské letiště je přes čtyři hodiny), má letiště v Aarhusu v nabídce poměrně velké množství linek. Místní letiště totiž neobsluhuje jen samotný Aarhus, ale také celou severní část Jutského poloostrova.

Přivítání Airbusu A321LR společnosti SAS vodní slavobránou (foto: SAS)

Dálkovou linku SAS do Newarku získalo také švédské město Göteborg. Lety byly zahájeny rovněž 27. dubna jako sezónní. Linka bude provozována do konce října třikrát týdně letadly Airbus A321LR. Göteborg tak opět získal pravidelné přímé letecké spojení s New Yorkem po více než třiceti letech.

Göteborg ležící na západním pobřeží Švédska je druhým největším městem této země. Žije v něm necelých 600 tisíc obyvatel, v metropolitní oblasti pak zhruba milion obyvatel. Místní letiště je velmi dobře obsluhováno, jak klasickými aeroliniemi, tak nízkonákladovými dopravci. Nicméně i pro letiště Göteborgu bude nové sezónní spojení SAS aktuálně jedinou dálkovou pravidelnou linkou.

S novými linkami bude SAS v letní sezóně obsluhovat New York (letiště JFK a Newark) hned z pěti skandinávských měst. Vedle Aarhusu a Göteborgu společnost dále létá do New Yorku z Kodaně, Osla a Stockholmu.

Slavnostní zahájení linky Göteborg - New York (foto: SAS)1

Témata