SalamAir prodlužuje lety z Ománu do Prahy

24.02.2023 - Česká republikaOmánská nízkonákladová aerolinie SalamAir se rozhodla přidat další lety na své lince do České republiky. Mezi Prahou a Salalá bude společnost létat až do 28. dubna jednou týdně, a to vždy v pátek. Jednou týdně bude v provozu také spojení mezi Prahou a Maskatem, přičemž létat se má ve středu. Následně SalamAir bude létat až do konce letního letového řádu spojení do Maskatu, které bude provozováno dvakrát týdně každé pondělí a pátek. Všechny lety mají být operovány letounem Airbus A321neo pro 212 cestujících.

Airbus A321neo společnosti SalamAir na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

SalamAir zahájil pravidelné lety do Prahy vloni v říjnu, když otevřel linky do Salalá a Maskatu. Pražské letiště tak rozšířilo nabídku letů na Arabský poloostrov. Přímý let z Prahy do Maskatu podle letového řádu trvá 6 hodin 20 minut, z Prahy do Salála 7 hodin 10 minut.

Vedle letu do Ománu umožňuje společnost SalamAir zakoupit si letenky do dalších destinací s přestupem v Maskatu. Jedná se o spojení do dalších arabských zemí, ale také cílů v Indii, Bangladéši, na Srí Lance a v Thajsku.

Témata