SalamAir objednal letadel Embraery E195-E2

07.10.2022 - Asie & AustrálieOmánská nízkonákladová aerolinie SalamAir včera oznámila objednávku šesti letadel Embraer E195-E2. Součástí kontraktu je také opce na dalších šest strojů stejného typu. Hodnota kontraktu včetně všech opcí dosahuje výše 934 milionů dolarů.

První objednaný letoun má být dodán společnosti v posledním čtvrtletí příštího roku. SalamAir je prvním dopravcem ze Středního východu, který letouny E2 závazně objednal. Zájem projevila v regionu také společnost Royal Jordanian, která tento týden uzavřela memorandum o dodávce deseti letadel Embraer E190-E2.

Embraer E195-E2 společnosti SalamAir (foto: Embraer)

Ve flotile SalamAir budou brazilské letouny doplňkem nyní užívaných Airbusů A320neo/A321neo. Společnost bude provozovat Embraery E195-E2 v konfiguraci pro 135 cestujících.

Podle ředitele SalamAir kapitána Mohameda Ahmeda umožní nová letadla společnost otevřít nové lokální a regionální linky, pro které bude ideální svou kapacitou. „Nová flotila bude zprvu využívána na vnitrostátních letech, včetně spojení na čtyři ropná pole a čtyři mezinárodních letišť v Ománu. Jakmile obdržíme další letadla, budeme je moci použít na lety na regionální letiště v sousedních zemích, které dnes nemají s Ománem spojení,“ dodal Ahmed.

SalamAir - Embraer E195-E2 (foto: Embraer)

SalamAir - Embraer E195-E2 (foto: Embraer)

Témata