SalamAir má ve flotile první nákladní letoun, Airbus A321P2F

30.10.2022 - Asie & AustrálieOmánská nízkonákladová aerolinie SalamAir minulý týden zařadila do své flotily první výhradně nákladní letoun. Jedná se o Airbus A321P2F, jež si společnost dlouhodobě pronajala u americké leasingové firmy BBAM Aircraft Leasing and Management. K přestavbě airbusu z civilní na nákladní verzi došlo v čínském závodě Elbe Flugzeugwerke (EFW).

Přivítání nákladnícho Airbusu A321P2F na letišti v Maskatu (foto: Salamair)

SalamAir je vůbec prvním dopravcem na Středním východě, který do své flotily zařadil A321P2F. Neobvyklý je rovněž model, kdy low-cost aerolinie se pouští do přepravy leteckého nákladu. Společnost ve svém prohlášení uvedla, že zařazení nákladního letadla do flotily podporuje plán Oman Vision 2040, vizi, podle níž by se měl ománský sultanát stát důležitým logistickým uzlem v regionu.

Vedle nového Airbus A321P2F se flotila SalamAir ze čtyř Airbusů A320neo a šesti A321neo a jednoho nákladního A321P2F. Koncem příštího roku by měla být zahájena dodávka prvních objednaných letadel Embraer 195 E2.

Připomeňme, že minulý týden společnost SalamAir zahájila pravidelné lety do Prahy. Linka spojující Prahu s ománskými městy Salála a Maskatem je provozována dvakrát týdně Airbusy A321LR. Praha je v současnosti jedinou destinací Salamair na evropském kontinentu.

Témata