Ománský low-cost SalamAir zahájil pravidelné lety do Prahy

22.10.2022 - Česká republikaPražské ruzyňské letiště získalo včera nové pravidelné spojení s Arabským poloostrovem. Ománská nízkonákladová aerolinie SalamAir v pátek večer zahájila pravidelné lety mezi Českou republikou a Ománem. Společnost bude létat do Prahy dvakrát týdně s letouny Airbus A321LR pro 212 cestujících, které spojí Prahu přímou linkou hned se dvěma ománskými městy, se Salála a Maskatem.

Airbus A321LR společnosti SalamAir poprvé na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

Z Prahy bude SalamAir odlétat každou středu a pátek. Ve středy jsou odlety naplánovány na 21:55, přičemž lety povedou nejdříve do Salála a poté budou pokračovat do hlavního města Maskatu. V pátky bude odlety ve 22:25 s tím, že linka bude směřovat nejdříve do Maskatu a po mezipřistání v ománském hlavním městě bude pokračovat do Salála. Přímý let z Prahy do Maskatu bude podle letového řádu trvat 6 hodin 20 minut, z Prahy do Salála 7 hodin 10 minut.

Nejlevněji lze v současnosti na webu SalamAir pořídit zpáteční letenky z Prahy do Maskatu za 532 eur (13 tisíc korun) v nejnižším tarifu Light, jehož součástí je přeprava příručního zavazadla do 7 kilogramů. Ve vyšším tarifu Friendy, který zahrnuje i zapsané zavazadlo do 20 kilogramů, stojí zpáteční letenky od 548 eur (13 410 korun).

Odbavení prvního letu SalamAir do Prahy (foto: Letiště Praha)

Rezervační systém SalamAir umožňuje vedle Salála a Maskatu zakoupit si letenky také do dalších destinací s přestupem v Ománu. Vedle vybraných měst v arabských zemích jsou to cíle v Indii, Bangladéši, na Srí Lance a v Thajsku. Pro české cestovatele by z nabídky dalších cílů mohly být zajímavé zejména Colombo a Phuket, nevýhodou je však dlouhý čas přestupu v Maskatu.

„Spojení z České republiky do Salály v Ománu má jednoznačně turistický potenciál. V případě přímé linky do Maskatu však sledujeme také potenciál obchodní a dále také možnost přestupů do vzdálenějších destinací na Blízkém Východě a Asii. Počítáme s tím, že by letecká společnost SalamAir mohla během zimní letové sezóny mezi Ománem a Českou republikou přepravit až devět tisíc cestujících v jednom směru. Doposud byly destinace v Ománu obsluhovány z Prahy převážně sezónními charterovými linkami,“ uvedl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

„Začátek provozu letů z Prahy do Maskatu a Salály naší leteckou společností považujeme za důležitý milník. Nové spojení vytváří vynikající příležitost pro Čechy, kteří tak mohou prozkoumat Omán a navštívit další destinace. Hlavní město Ománu, Maskat, je neobyčejně krásné, je to oáza historie a kultury obklopená mořem, horami a pouští. Maskat je důležitým centrem obchodu, ekonomických aktivit a je považován za administrativní centrum Ománu. Těšíme se také na turisty z Prahy v malebné Salály. SalamAir chce otevřít všechny cesty na různé trhy, umožnit cestování, obchod a zároveň vytvořit možnosti pro nové cestovatele, kteří chtějí poznat a zažít nezapomenutelnou dovolenou,“ řekl kapitán a zároveň generální ředitel společnosti SalamAir Mohamed Ahmed.

Tradiční krájení dortu u příležitosti otevření nové linky SalamAir (foto: Letiště Praha)

Nízkonákladová aerolinie SalamAir zahájila provoz v roce 2017 s cílem uspokojit poptávku po cenově dostupném cestování. Zprvu se zaměřila na lety po Středním východě, později rozšířila svou nabídku o destinace v Indii, na Srí Lance a Thajsku. Vloni společnost poprvé zamířila do Evropy, když otevřela sezónní linku do Sarajeva. Nové spojení do Prahy jsou v současnosti jedinými pravidelnými lety SalamAir na evropský kontinent. Flotila SalamAir se skládá ze čtyř Airbusů A320neo, šesti A321neo a jednoho nákladního A321P2F. Společnost má dále nově objednáno šest letadel Embraer E195-E2.

Témata