Ryanair spojí Brno s Berlínem

06.11.2018 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Ryanair otevře v příštím roce další linku do Brna. Od 2. dubna bude nově létat z berlínského letiště Schönefeld do Brna. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. V úterý budou odlety z brněnského letiště ve 12:55 s příletem do Berlína ve 14:05, v opačném směru bude linka odlétat ze Schönefeldu v 11:20 a v Brně přistane ve 12:30. V sobotu je odlet z Brna naplánován na 14:25, z Berlína bude odlet ve 12:50.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair přistává na brněnském letišti Tuřany (foto: KGyST/Wikimedia Commons - GNU)

„Nepochybuji o tom, že i trasa do Berlína bude úspěšná, a to v obou směrech. Jihomoravský kraj i jeho okolí nabízejí nesčetně příležitostí na výlety i pro obchod, takže očekávám, že nová linka k nám přivede další tisíce návštěvníků. V rozšiřování nabídek pravidelných linek létajících na brněnské letiště budeme pokračovat,“ řekl Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje.

„Otevřením linky do Berlína úspěšně pokračujeme v rozšiřování počtu pravidelných linek létajících z Brna – přesně tak jak jsme slíbili před rokem, kdy se letiště stalo součástí skupiny Accolade. V případě Berlína jde navíc o zcela novou trasu, která bude mít v Brně premiéru. Věřím, že naváže na úspěšnou linku do Bergama, která od prvního dne létá téměř plně obsazená,“ řekl Milan Kratina, předseda představenstva společnosti Letiště Brno a.s.

Nové spojení do Berlína bude v pořadí třetí linkou Ryanair do Brna. Irský nízkonákladový dopravce provozuje od roku 2005 linku na londýnské letiště Stansted a od letošního podzimu létá také mezi Brnem a Bergamem u Milána.

Témata