Ryanair se nevratí ani v létě 2023 na trasu z Vídně do Košic

16.12.2022 - Evropa



S letošním zimním letovým řádem přestala letecká společnost Ryanair osbluhovat z Vídně linku do Košic. Nyní je jasné, že ji neobnoví ani v létě příštího roku. Přitom tuto linku zavedl Ryanair poměrně nedávno - v listopadu 2021.

Linku provozovala 2x týdně v pondělí a pátky svými Airbusy dceřiná společnost Lauda Europe, která je ve vlastnictví společnosti Ryanair. Lauda Europe má ve flotile 29 Airbusů A320 a ve Vídni svoji hlavní bázi. Jenže košicko-prešovská aglomerace má spíš vyšší poptávku po rychlém spojení do Bratislavy než do Vídně. Navíc na trase do Vídně již tradičně létá 2x denně s Embraery 195 Austrian Airlines, jehož nejlevnější jednosměrné letenky začínají na necelých 50 euro. Jenže Austrian spíš cílí na skupinu cestujících, kteří budou ve Vídni přestupovat. Zřejmě i kvůli této konkurenci se Ryanair z trasy úplně stáhl.

Kromě Košic přestane Ryanair v letní sezóně příštího roku z Vídně obsluhovat rovněž linky do rumunských měst Sibiu a Suceava. Tato rušení souvisí s přehodnocením rumunského trhu ze strany Ryanairu. Nyní Ryanair plánuje z Vídně linky na léto 2023. Definitivní letový řád na letní sezónu z Vídně tak plánuje představit počátkem ledna 2023.

Airbus A320 společnosti Lauda Europe na letišti v Gdaňsku, září 2021 (autor: Andrzej Otrębski, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata