Ryanair otevřel novou základnu v severoitalském Turíně

17.06.2021 - EvropaNízkonákladová společnost Ryanair včera oznámila otevření další základny v Itálii. Irský dopravce umístil dva letouny Boeing 737-800 na letiště v Turíně na severozápadě země. Jedná se v pořadí již o 16. základnu Ryanairu v Itálii a první v regionu Piemont.

Nová základna umožní Ryanairu rozšíření nabídky linek z Turína. Během tohoto léta ještě společnost otevře nové linky do Lvova (2x týdně), Palma de Mallorca (2x týdně) a Pescary (2x týdně). V zimním letovém řádu 2021/22 pak aerolinie počítá s otevřením dalších 18 nových linek z Turína. Bude se jednat o linky do Budapešti (2x týdně), Edinburghu (1x týdně), Kodaně (2x týdně), Krakova (2x týdně), Kyjeva (2x týdně), Lanzarote (2x týdně), Londýna-Lutonu (1x týdně), Madridu (2x týdně), Malagy (2x týdně), Marrakéše (2x týdně), Paříže-Beauvais (3x týdně), Sevilly (2x týdně), Shannonu (1x týdně), Tel Avivu (2x týdně) a Trapani (3x týdně).

Ryanair oznamuje novou základnu v Turíně (foto: Ryanair)

Celkem tak bude Ryanair v zimním období 2020/21 létat z Turína do 32 destinací, z čehož devět bude domácích a 23 v zahraničí. Aerolinie nabídne z místního letiště 123 odletů týdně.

Ryanair spustil prodej letenek na všechny nově oznámené destinace na svém webu. V rámci akční nabídky jsou k dispozici letenky za cenu od 19,99 € na lety do března 2022.

Společnost Ryanair začala létat do Turína v roce 1999, kdy do tohoto italského města otevřela první linku z londýnského letiště Stansted. Po 22 letech provozu tak irská aerolinie nyní v Turíně otevírá základnu. Ryanair je na italském trhu jedničkou a společnost se snaží své postavení dále posilovat. Jak pravidelně informujeme, tak i konkurenční Wizz Air výrazně posiluje své pozice v Itálii. Naposledy tento týden maďarský konkurent oznámil otevření nové základny v Neapoli včetně nové linky do Prahy.

Štítky