Ředitel bratislavského letiště Ivan Trhlík byl odvolán z funkce

18.04.2017 - SlovenskoSlovenské ministerstvo dopravy ve středu 12. dubna nečekaně odvolalo generálního ředitele letiště M. R. Štefánika v Bratislavě Ivana Trhlíka. Důvody odvolání českého manažera ministerstvo oficiálně neoznámilo, mluvčí ministerstva uvedla, že se jedná o přirozenou výměnu na manažerských postech. Novým generálním ředitelem bratislavského letiště byl jmenován Jozef Pojedinec, který od roku 2004 byl ředitelem útvaru letištní ochrany. Ten by měl svou funkci zastávat dočasně po dobu šesti měsíců, během kterého by mělo být vypsáno výběrové řízení na nového generálního ředitele.

Ivan Trhlík (vlevo) na tiskové konferenci bratislavského letiště s Michaelem O'Learym (foto: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava)

Kariéra Ivana Trhlíka začala v 80. letech 20. století u ČSA, kam nastoupil po absolvování vysokoškolského studia jako palubní inženýr. V letech 1992-94 byl členem dozorčí rady ČSA. Později, do svého odchodu z ČSA v roce 1998 vedl obchodní zastoupení společnosti v Amsterdamu. Do oboru civilního letectví se Trhlík vrátil v únoru 2013, kdy byl jmenován ředitelem bratislavského letiště. Během šéfování letiště se Trhlíkovi podařilo zvrátit pokles počtu odbavených cestujících a od roku 2015 letiště opět roste stejně jako počet nových spojení.

V loňském roce odbavilo letiště v Bratislavě 1,756 milionů cestujících, což bylo meziročně o 12,3 procenta více. Pro letošní rok očekává management letiště, že jeho branami projde přes 1,8 milionů cestujících. Přes rychlý růst v posledních letech počty pasažérů stále ještě nedosahují úrovně předkrizového období. V rekordním roce 2008, kdy ještě celý rok létaly SkyEurope Airlines, letiště odbavilo rekordních 2,2 milionů cestujících.

Štítky