Bratislava bude mít v létě pravidelné linky do 35 destinací

03.04.2022 - SlovenskoNové linky do chorvatského Záhřebu a Sofie, obnovení letů na Sicílii a do Dalamanu nebo chartery do Senegalu a Jordánska. To jsou hlavní novinky letního letového řádu bratislavského letiště M. R. Štefánika.

„Počet pravidelných leteckých linek s odletem z letiště v Bratislavě vzroste oproti zimě z 20 na 35 leteckých spojení. Zároveň budou moci cestující během letní dovolenkové sezóny využít také třicet charterových letů z nabídky cestovních kanceláří. Očekávame proto nárůst počtu odbavených cestujícich v porovnaní s loňskou letní sezónou,“ uvedl Dušan Keketi, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Letisko M. R. Štefánika.

Terminál pro cestující na letišti M.R. Štefánika v Bratislavě (foto: Letisko M. R. Štefánika)

V neděli 27. března zahájila společnost Ryanair lety na nové pravidelné lince z Bratislavy do Záhřebu. Spojení do chorvatského hlavního města je provozováno třikrát týdně vždy ve středu, v pátek a v neděli. Druhou novinkou Ryanairu je nové spojení do Sofie. Na této lince se pouští irský dopravce do přímé konkurence s Wizz Air, který létá do bulharské metropole rovněž tři lety týdně.

Ryanair dále koncem března obnovil své sezónní linky do Dalamanu v Turecku (2x týdně) a Trapani na Sicílii (2x týdně). V nabídce společnosti jsou dále oblíbené sezónní linky na Mallorcu (2x týdně), Korfu (3x týdně), do Alghera (až 4x týdně), Burgasu (2x týdně), Soluně (3x týdně) či Pafosu (2x týdně). Ze zimního období pokračuje provoz linek do Lanzarote (1x týdně) a Kodaně (2x týdně). Irský low-cost dále spojuje Bratislavu s Bergamem, Bruselem-Charleroi, Dublinem, Edinburghem, Eindhovenem, Leedsem/Bradfordem, Londýnem-Stansted, Manchesterem a Maltou.

Odbavování cestujících prvního letu společnosti Ryanair do Sofie (foto: Letisko M. R. Štefánika)

Nízkonákladová společnost Wizz Air bude v létě provozovat nadále linky Londýna-Lutonu (5x týdně), Sofie (3x týdně) a Skopje (3x týdně). Egyptská aerolinie Air Cairo pokračuje v provozu linky do Hurghady (2x týdně), Cyprus Airways obnoví v květnu své lety do Larnaky (až 4x týdně).

Smartwings v rámci letního letového řádu nabídne z Bratislavy linky do Antalye (až 8x týdně), Burgasu (3x týdně), Dubaje (2x týdně), Heraklionu (4x týdně), Larnaky (3x týdně), Palma de Mallorca (4x týdně), na Rhodos (2x týdně) a na Zakynthos (3x týdně).

Konflikt na Ukrajině se rovněž dotkl bratislavského letiště. Pozastaveny jsou linky Wizz Air do Lvova a na kyjevské letiště Žuljany. Ukrajinská nízkonákladová společnost SkyUp Airlines plánovala spustit linku Charkov - Bratislava. Zahájení letů bylo zatím posunuto.

Bratislavské letiště informuje o zajímavé novince v podobě charterových letů do Senegalu, Jordánska a Tuniska. Ty mají být provozovány jednou týdně pro cestovní kanceláře. Dále, Air Montenegro má přepravovat turisty do Tirany a Tivatu. V prodeji jsou také pobytové zájezdy s leteckou dopravou na chorvatský ostrov Brač. Během Velikonoc je plánován také charterový let do Kolomba na Srí Lance s mezipřistáním na Maledivách.

(zdroj: Letisko M. R. Štefánika)

Témata