První Airbus A350 získal livery ITA Airways

26.03.2022 - EvropaVe francouzském Toulouse získal první Airbus A350-900 charakteristickou modrou barvu ITA Airways. Společnost zveřejnila na sociálních sítích a na YouTube krátké video zachycující proces lakování A350. Jedná se o první z osmi letadel A350, které plánuje nová italská národní aerolinie zařadit do své flotily.

V lakovně v Toulouse získal A350 livery ITA Airways (zdroj: video ITA Airways)

První A350 v barvách ITA Airways byl vyroben koncem roku 2018 pro Hong Kong Airlines. Této společnosti však letoun nebyl nikdy dodán, stroj byl nejdříve odstaven na letišti Tarbes-Lourdes a později v Chateauroux. Ještě před letními prázdninami by měl být tento A350 po více než čtyřech letech od vyrobení konečně začít létat s cestujícími.

https://www.youtube.com/watch?v=LSYHHLH_1tw

Ita Airways si pronajaly čtyři Airbusy A350 od americké firmy Air Lease Corporation. Další čtyři stroje tohoto typu získají od kuvajtské leasingové společnosti ALAFCO. Jedná se o letouny, které byly původně určeny pro čínské Hainan Airlines.

Společnost ITA Airways zatím nezveřejnila, v jakém uspořádání bude provozovat pronajaté Airbusy A350. První letoun by měl začít létat na pravidelných linkách v průběhu června. Očekává se, že A350 budou nasazeny na nové spoje do Buenos Aires, São Paula a Tokia. Dále mají také létat na linkách do Los Angeles a Miami.

ITA Airways zahájily provoz vloni v polovině října, den poté, co se uskutečnil poslední let Alitalia. Nový italský dopravce počítá v letošním roce s rozšířením flotily o 25 letadel. Vedle pronajatých Airbusů A350 převezme také letouny A220, A320neo a A330neo.

(zdroj: video ITA Airways)

(zdroj: video ITA Airways)

Témata