Převzetí Condoru skupinou PGL schválil antimonopolní úřad

22.02.2020 - EvropaSpolkový antimonopolní úřad Bundeskartellamt schválil tento týden akvizici společnosti Condor polskou leteckou skupinou Polska Grupa Lotnicza (PGL), která zastřešuje leteckou společnost LOT. Podle rozhodnutí německého úřadu si společnosti nekonkurují, ale vzájemně se doplňují. Dalšími kroky k převzetí Condoru skupinou PGL bude setkání věřitelů Condoru 12. března spojené s hlasováním o záchranném plánu a schválení akvizice Evropskou komisí během dubna.

(zdroj: Condor)

PGL překvapivě zvítězila v lednu v soutěži na koupi společnosti Condor, když předložila výhodnější nabídky než britská investiční firma Greybull Capital a americký investor Apollo Global Management. Skupina PGL přislíbila, že zajistí stabilitu Condoru pro obchodní partnery, zaměstnance i cestující. Condor má i nadále fungovat pod vlastní značkou.

Condor byl součástí britské skupiny Thomas Cook, která vyhlásila vloni v září po neúspěšném jednání s bankami bankrot. Zatímco Thomas Cook Airlines UK a její zahraniční pobočky ukončily provoz, Condor pokračoval v letech i po bankrotu. Překlenovací úvěr ve výši 380 milionů eur poskytla Condoru německá spolková vláda a země Hesensko. Skupina PGL uvedla, že tento úvěr bude zcela splacen.

Štítky