Pražské letiště posílí kontroly cestujících při příletu

31.08.2021 - Česká republikaLetiště Václava Havla Praha reaguje na nové ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a ve spolupráci s cizineckou policií a celní správou posílí kontrolu cestujících na dodržování platných podmínek pro vstup do České republiky. Od 1. září tak Letiště Praha upravuje postup odbavení všech cestujících, kteří na letiště přiletí. Změny na obou terminálech letiště se dotknou turistů i občanů České republiky, kteří se vracejí zpět domů.

„Nový model koordinujeme se zástupci ministerstva zdravotnictví i dalšími bezpečnostními složkami, které na letišti působí. Posilujeme také personální kapacity i vybavení tak, abychom urychlili celý proces odbavení na příletech. Cestující mohou rovněž kontroly na příletu do České republiky sami urychlit, pokud budou mít předem zjištěné aktuální podmínky a všechny dokumenty připravené,“ řekl místopředseda představenstva Letiště Praha Jiří Kraus.

(foto: Letiště Praha)

Nové ochranné opatření umožňuje dalším lidem přicestovat do České republiky za účelem turismu. Musí mít však dokončené očkování proti onemocnění covid-19 vakcínami, které byly schváleny Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) a cestovat ze zemí, jejichž certifikáty jsou uznávány. Podle prognóz se předpokládá, že se zvýší zájem i o cestování do Prahy.

Po příletu budou cestující společně kontrolovat pracovníci Letiště Praha, příslušníci Cizinecké policie ČR a Celní správy ČR. Tento postup před pasovou hraniční kontrolou na Terminálu 1 i 2 se zaměří nejen na splnění všech podmínek na příletu, ale také dále podpoří zvýšení bezpečnosti všech cestujících i zaměstnanců pracujících na letišti.

Při příletu bude zejména kontrolováno, zda cestující mají vyplněný příjezdový formulář, potvrzení o dokončeném očkování nebo doklad o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Cestující také mohou podle pravidel předložit také potvrzení o negativním testu na covid-19. Konkrétní vyhodnocení situace bude však vždy záležet na případu daných cestujících a destinace, ze které přilétají.

Ve všech prostorách Letiště Praha musí cestující povinně nosit respirátory FFP2 či jejich alternativy. Letiště apeluje na cestující, aby dodržovali rozestupy a věnovali pozornost hygieně rukou a pravidelně používali dezinfekci.

Štítky