Pražské letište odbavilo v červnu 289 000 cestujících

21.07.2021 - Česká republikaNárůst o 650 % oproti červnu 2020. I tak lze hodnotit nově publikované počty cestujících, které dnes zveřejnilo pražské letiště za červen 2021. Ovšem loňský červen byl výrazně ovlivněn nízkou poptávkou, omezeními a uzemněními letadel z důvodu tehdejších opatření proti koronaviru. Letošní červen byl jiný, nadějnější. Oproti květnu 2021 narostl počet cestujících v červnu 2021 na dvojnásobek - na 289 000 cestujících. Nejvíce cestujících letělo v průběhu června do Amsterdamu, na Rhodos a do Frankfurtu.

Pražské letiště hlásí za červen největší zájem cestujích o typické dovolenkové destinace u moře - o řecké ostrovy, Španělsko, Itálii. Pozitivní trend vývoje cestujících očekává letiště též v dalších měsících - v červenci odhaduje, že počet cestujících naroste na 550.000, za oba prázdninové měsíce předpokládají představitelé letiště celkem přes 1 milión cestujících. V letošním roce bylo i přes stále probíhající pandemii otevřeno několik úplně nových linek z Prahy, které dříve dopravci neprovozovali. Cestující mohou aktuálně z Letiště Václava Havla Praha odletět do více než 100 destinací, které nabízí přes 40 leteckých společností. Letecká společnost Blue Air spustila novou linku do Bukurešti, Aegean Airlines do Heraklionu, EgyptAir do Hurghady, Smartwings pak začaly létat do Nice na Azurovém pobřeží. Nové destinace představily v Praze i nízkonákladové společnosti, easyJet začal létat do Barcelony, Ryanair do Varšavy na letiště Modlin a Wizz Air zahájil provoz na linkách do Říma či Katánie.

Vzhledem ke stále dynamické situaci letiště před odletem cestujícím důrazně doporučuje ověřit si vždy před cestou všechny aktuálně platné podmínky pro cestování do své destinace i pro návrat do České republiky.

Terminál 2 letiště Praha (zdroj: letiště Praha)

Štítky