Nový Terminál 3 ve Frankfurtu bude otevřen na jaře 2026
12.10.2025 22:58 - Evropa
Společnost Fraport provozující mezinárodní letiště ve Frankfurtu oznámila, že na jaře příštího roku zprovozní Terminál 3. Dlouho očekávané otevření nového terminálu je plánováno na 22. dubna 2026.
Ohlášení termínu otevření umožnilo úspěšné dokončení oficiálních inspekcí včetně požární bezpečnosti. Díky tomu nový terminál přestal být staveništěm a může být zahájena instalace zařízení do prostor terminálu. Bude se jednat instalaci zařízení bezpečnostních kontrol, prodejen a restaurací, letištních salónků a dalších.

Terminál 3 na mezinárodním letišti ve Frankfurtu (foto: Fraport)
Fraport již naplánoval testovací zkušební provoz terminálu. Mezi lednem a dubnem 2025 se uskuteční 21 testovacích simulací provozu za účasti až 8000 dobrovolníků. Cílem testů je prověřit funkčnost všech systémů a zajistit hladký průběh odbavování hned od prvního dne provozu terminálu.
Základní kámen Terminálu 3 byl položen v roce 2015, stavba tedy trvala deset let. Stavební práce měla na starosti firma Fraport Ausbau Süd GmbH, která je dceřinou společností provozovatele letiště Fraport.

Stanoviště pasové kontroly (foto: Fraport)
„Úspěšné dokončení tohoto obrovského projektu za velmi náročných podmínek vysílá jasný signál, že navzdory pandemii, válce na Ukrajině a masivnímu narušení globálních dodavatelských řetězců se nám podařilo nový terminál realizovat včas a v rámci rozpočtu,“ uvedl technický Harald Rohr, technický ředitel Fraport.
Terminál bude mít prsty G, H a J. Celková kapacita terminálu bude až 19 milionů cestujících. Nový terminál bude obsluhovat linky do zemí schengenu i mimo schengenský prostor. Po otevření se do Terminálu 3 ve čtyřech fázích mezi dubnem a červnem postupně přesune z Terminálu 2 celkem 57 leteckých společností, které jsou v současnosti odbavovány v Terminálu 2.

Vizualizace prstu G nového Terminálu 3 (foto: Fraport)