Nové destinace Cathay Pacific v Evropě

10.12.2005 - Asie & AustráliePokud obdrží potřebná povolení, otevřou Cathay Pacific Airways 27. března 2006 novou linku do Evropy. Ta povede z Hongkongu do Moskvy a Manchesteru. Vůbec poprvé tak budou letadla této společnosti pravidelně přistávat na území Ruska. V případě Manchesteru, který se stane druhou destinací ve Velké Británii, se jedná o obnovení letů. Společnost bude jako jediná nabízet přímý let mezi tímto městem a Hongkongem.

Nová linka CX 237/6 bude provozována třikrát týdně (pondělí, čtvrtek, sobota). Obsluhovat ji budou letouny Airbus 340-300. Na úseku Hongkong – Moskva budou aerolinie spolupracovat s ruským Aeroflotem. Spolupráce na této trati běží již několikátý rok, neboť Aeroflot létá do Hongkongu se svými letouny Boeing 767-300ER čtyřikrát týdně. Cathay Pacific tak přirozeně pro své lety zvolily letiště Šeremetěvo, které je domovskou základnou partnera.

V rámci Evropy létají Cathay Pacific především do Londýna (4x denně), ale také do Paříže (1x denně), Frankfurtu (1x denně), Amsterdamu (1x denně) a Říma (5x týdně). Společnost také oznámila, že příští léto zvýší frekvenci letů do hlavního italského města na sedm týdně. V úvahu pak připadá i opětovné sezónní navýšení letů do Frankfurtu.

Témata