Cathay Pacific hlásí za první pololetí rekordní zisk

09.08.2023 17:30 - Asie & AustráliePodle dnešní tiskové zprávy společnosti Cathay Pacific Airways, podařilo se letecké společnosti vykázat za první pololetí letošního roku nejvyšší zisk za více než posledních deset let. Čistý zisk za první pololetí překonal v přepočtu 550 miliónů amerických dolarů. Cathay Pacific též oznámila plány na objednání dalších letadel a splacení záchranného pandemického balíčku od vlády v Hongkongu.

"I když jsme stále jen na části cesty k obnově, naše výsledky za prvních šest měsíců roku 2023 ukazují, že jsme na správné cestě," uvedl v prohlášení předseda představenstva společnosti Cathay Patrick Healy.

A to mohl být zisk společnosti ještě výrazně vyšší. Oproti jiným asijským konkurentům se totiž Cathay Pacific musela potýkat s přísnějšími čínskými karanténními pravidly a pozvolnějším rozvolňováním opatření proti šíření nemoci Covid-19. Pomaleji tak začátkem tohoto roku obnovovala své kapacity, závislé zejména na proškolení zaměstnanců a návrat uzemněných letadel zpět do provozu.

Airbus A350-1000 společnosti Cathay Pacific, říjen 2018 (autor: N509FZ, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata