Nová ekvádorská aerolinie Equair zahájila lety

13.01.2022 - Latinská AmerikaV pondělí 10. ledna zahájila provoz nová ekvádorská letecká společnost Equair. Start letů byl původně plánován již vloni v prosinci, nicméně společnost získala osvědčení leteckého provozovatele až začátkem tohoto měsíce.

Equair zatím ze své základny na mezinárodním letišti v hlavním městě Quitu nabízí pravidelné linky do Guayaquilu, druhého největšího města v Ekvádoru, a dále na ostrov San Cristóbal a letiště Seymour na ostrově Baltra, jež jsou součástí souostroví Galapágy. Na lince Quito - Guayaquil společnost v pracovní dny vypravuje šest rotací denně, o víkendu dvě rotace denně.

Oba Boeingy 737-700 Equair v minulosti létaly u nizozemské KLM (foto: DGAC Ecuador)

Linky jsou obsluhovány dvěma Boeingy 737-700, které jsou v uspořádání pro 142 cestujících. Údržbu letadel zajišťuje společnost AFI KLM E&M. Do konce letošního roku má být flotila rozšířena o další dva letouny Boeing 737. To má umožnit rozšíření nabídky o nové domácí destinace a zahájení mezinárodních linek.

Ceny jednosměrných letenek do Guayaquilu začínají na 49 dolarech, na Galapagy pak na 99 dolarech. V ceně je zahrnuta přeprava zapsaného zavazadla do 23 kilogramů. Společnost přišla s prohlášením, že od prvního dne provozu bude 100% kompenzovat emise uhlíku.

Start nové aerolinie Equair na letišti v Quitu (foto: Quito Airport)

V roce 2020 krátce po vypuknutí pandemie Covid-19 rozhodla ekvádorská vláda o ukončení provozu letecké společnosti TAME, která vedle vnitrostátních spojů zajišťovala také lety do dalších destinací v Jižní a Střední Americe a také do USA. Nová společnost Equair chce tak využít naskytnutou příležitost na domácím trhu.

Dalším leteckou společností, která plánuje zahájit provoz v Ekvádoru v letošním roce jsou Ecuatoriana Airlines. Společnost chce zprvu létat se třemi vrtulovými letadly De Havilland Dash Q400.

Témata