Norský antimonopolní úřad požaduje více čas na schválení převzetí Widerøe

18.09.2023 15:11 - EvropaPřevzetí norské regionální aerolinie Widerøe nízkonákladovým dopravcem Norwegian se o něco zkomplikovalo. Norský úřad pro hospodářskou soutěž odložil schválení převzetí s tím, že potřebuje více času na důkladné posouzení této transakce. Úřad vyjádřil obavy, že by převzetím Widerøe mohlo dojít ke zvýšení cen letenek a omezení počtu spojení.

Společnost Norwegian uznala potřebu dodatečného času pro rozhodnutí a vyjádřila optimismus, že transakce nakonec bude schválena. Nyní má norský úřad pro hospodářskou soutěž má čas na konečné rozhodnutí do 17. listopadu 2024.

(ilustrační foto: Norwegian)

Norwegian oznámil v červenci, že se dohodl na převzetí společnosti Widerøe za 1,13 miliardy norských korun (97 milionů eur). Cílem transakce je posílení pozice společnosti Norwegian na domácím vnitrostátním trhu. Po převzetí by měl Widerøe nadále létat pod svou značkou. Norwegian uvádí, že se sítě obou společností doplňují a vzájemně se překrývajících se linek je velmi málo. Cestující by tak měli získat ucelenější nabídku.

Společnost Widerøe je největší skandinávskou regionální leteckou společností. Svými linkami obsluhuje také řídce osídlené regiony a místa, které jsou složitě dostupné jinými druhy dopravy. V současnosti má ve své flotile 43 letadel typů De Havilland Canada 8-100/200/300/400 a Embraer E190-E2.

Témata