Norský Widerøe nabídne nové linky na jih Evropy

24.03.2022 - EvropaLetecká společnost Widerøe chce vyjít vstříc velkému zájmu o cestování v letní sezóně a otevře nové linky do dovolenkových destinací při pobřeží Středozemního moře. Společnost bude nově létat od konce června z Bergenu do Florencie (1x týdně), Nice (3x týdně) a Palma de Mallorca (1x týdně). Do Nice bude Widerøe rovně létat dvakrát týdně z letiště Sandefjord u Torpu ležícího 110 kilometrů jižně od Osla.

Dále má dojít k přidání dvou rotací týdně na stávající lince z Bergenu do Alicante. Ta bude tak nově létána třikrát týdně.

Letoun Embraer 190-E2 norské společnosti Widerøe (foto: Valentin Hintikka/Wikipedia Commons - CC BY 2.0)

Všechny linky na jih Evropy budou provozovány letouny Embraer 190-E2, které létají v konfiguraci pro 110 cestujících. V současnosti má Widerøe ve své flotile tři letouny tohoto typu. Norský dopravce zařadil letoun Embraer 190-E2 v roce 2018 jako vůbec první letecká společnost na světě.

Widerøe je tradiční norská regionální aerolinie s historií sahající až do roku 1934. Dlouhá desetiletí se zaměřovala na provozování vnitrostátních linek po Norsku, z nichž řada je dotována z veřejných prostředků. V polovině 90. let začala aerolinie postupně létat do Kodaně, Stockholmu, Aberdeenu, Edinburghu a Newcastle. V nabídce se tehdy objevila také netradiční sezónní linka z Bergenu do Sumburghu na Shetlandských ostrovech.

Nedávno Widerøe obrátily svou pozornost na bezemisní létání, když založily pobočku Widerøe Zero. Do roku 2026 chce společnost provozovat alespoň jedno letadlo s nulovými emisemi. Od roku 2030 pak chce zařazovat do své flotily jen bezemisní letadla.

Témata