Norse Atlantic bude létat nově z Paříže do Kalifornie

06.09.2023 19:47 - EvropaNízkonákladová letecká společnost Norse Atlantic Airways dnes oznámila rozšíření svých dálkových letů z Paříže o další destinaci. Od 1. května 2024 bude nově létat z pařížského letiště Charlese de Gaulla do Los Angeles. Nová linka bude provozována šestkrát týdně letadly Boeing 787-9 Dreamliner.

Společnost Norse Atlantic Airways uvedla, že nejlevnější jednosměrné letenky budou stát od 279 dolarů (6310 korun). Uvedená cena je nyní k dispozici pro úsek z Los Angeles do Paříže ve vybraných termínech. Ceny letenek z Paříže do Los Angeles začínají na 347 dolarech (7850 korun). Jedná se o letenku v tarifu Economy Light, která zahrnuje pouze malé příruční zavazadlo (do rozměru 40x30x15 cm). S odbaveným kufrem a příručním zavazadlem začínají jednosměrné letenky z Paříže na 437 dolarech (9890 korun).

Zahájení letů Norse Atlantic Airways z francouzského hlavního města (foto: Norse Atlantic Airways)

Norse Atlantic létá z Paříže od března letošního roku, kdy otevřel denní linku do New Yorku-JFK. Od prosince bude společnost nově létat z francouzské metropole čtyřikrát týdně do Miami. Dnes oznámené spojení do Los Angeles tak bude třetí pravidelnou linkou norské společnosti z Paříže.

Na letech mezi Paříží a Los Angeles bude Norse Atlantic konkurovat společnostem Air France a Delta Air Lines. Na trase rovněž létá francouzská společnost Air Tahiti Nui, která pokračuje dále do Papeete ve Francouzské Polynésii. Z pařížského letiště Orly létá do Los Angeles také francouzská aerolinie French Bee.

Společnost Norse Atlantic Airways založili v březnu 2021 Bjørn Kise, Bjørn Tore Larsen a Bjørn Kjos, kteří v ní drží také menšinové podíly akcií. Bjørn Kjos je rovněž zakladatelem a bývalým výkonným ředitelem nízkonákladové aerolinie Norwegian. Norse Atlantic zahájil provoz v červnu 2022 prvním letem z Osla do New Yorku.

Společnost se zaměřuje na pont-to-point transatlantické lety mezi velkými městy v Evropě a ve Spojených státech, ve kterých je dostatečná poptávka. Flotila se skládá se nyní skládá z deseti letadel Boeing 787-9 Dreamliner, přičemž šest strojů létá u britské pobočky Norse Atlantic UK.

Témata