Norse Atlantic bude létat pro nigerijskou společnost Air Peace

26.02.2024 13:38 - EvropaNízkonákladová aerolinie Norse Atlantic Airways bude od dubna svými Boeingy 787 zajišťovat pro nigerijskou leteckou společnost Air Peace lety mezi Lagosem a Londýnem formou ACMI pronájmu. Norský dopravce to oznámil dnes.

Podle tiskové zprávy se jedná o začátek strategického partnerství s cílem zajistit bezproblémový provoz linky Lagos – Londýn. Pronájem má být po dobu dvou měsíců s možností dalšího prodloužení. Obě společnosti chtějí jednat o možném dlouhodobém partnerství. Chtějí nyní prozkoumat možnosti další spolupráce a možné expanze v budoucnosti.

Norse Atlantic Airways - Boeing 787 Dreamliner (foto: Norse Atlantic Airways)

Nová linka z Londýna do Lagosu, jejíž spuštění připravuje Air Peace, má být provozována čtyřikrát týdně. V Londýně budou lety přistávat na letišti Gatwick, kde společnost Air Peace získala sloty. Norse Atlantic bude tyto sloty využívat.

Air Peace je v současnosti nejvýznamnější nigerijská letecká společnost. Provoz zahájila v roce 2014 a v současnosti létá s více než 30 letadly včetně tří Boeingů 777. Svými vnitrostátními linkami společnost pokrývá nejdůležitější města v Nigérii. Mezinárodní linky směřují zejména do měst v západní Africe a dále Air Peace létá také do Jihoafrické republiky, Saúdské Arábie, Indie a Číny.

Témata