Norse Atlantic Airways začne s lety přes Atlantik v půli června

29.04.2022Nízkonákladový start-up Norse Atlantic Airways plánuje zahájit svůj provoz 14. června lety na první lince z Osla do New Yorku-JFK. Původně plánovali zakladatelé společnosti začít létat na jaře, ovšem v březnu oznámili posun prvních letů na červen. Společnost sice získala na jaře sloty na letišti Londýn-Gatwick, ovšem v první fázi se rozlétání transatlantických letů týká pouze norské metropole. V půli dubna společnost oznámila, že čtyři svá pronajatá letadla dále podnajme na 18 měsíců společnosti Air Europa. Sám zakladatel společnosti Bjørn Tore Larsen hovoří o strategii postupného spuštění linek v dalších fázích též z Londýna a Paříže.

Nyní jsou v rezervačním systému společnosti v prodeji lety přes Atlantik pouze z Osla. Norse Atlantic postupně zprovozní z Osla tyto destinace v USA:

  • New York-JFK (2x týdně od 14.6., 3x týdně od 23.6., 7x týdně od 4.7.)
  • Fort Lauderdale, 3x týdně od 18.6.22
  • Orlando, 3x týdně od 5.7.
  • Los Angeles, 3x týdně od 9.8.

Zaparkované Dreamlinery společnosti Norse Atlantic Airways (foto: Norse Atlantic Airways)

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Osla do New Yorku začíná ve třídě Economy Light na 224 eurech. V této třídě je však možné mít pouze příruční zavazadlo, které se vejde pod sedačku. Případná změna letenky je možná za poplatek 200 dolarů a případný rozdíl v ceně rozdílného termínu. Za vše ostatní je nutno počítat s příplatky. Většina cestujících ovšem takto na lehko přes "velkou louži" cestovat asi nebude, a tak zřejmě zvolí dražší tarif Economy Classic nebo Economy Plus. Cestující v obou těchto třídách mají v ceně odbavené zavazadlo do 23kg, standardní příruční zavazadlo o rozměrech maximálně 56x45x23cm, váze 10kg a také třetí zavazadlo - příruční pod sedačku o rozměrech 45x36x22cm, které jako jediné je v ceně nejlevnějšího tarifu Economy Light. V ceně obou dražších tarifů je u transatlantických letů také jedno jídlo s nápojem. Nejdražší tarif Economy Plus má ještě navíc v ceně prioritní nástup, dále možnost volby sedadla a změnu termínu letu zdarma, zatímco u Economy Classic stojí změna termínu poplatek 100 dolarů. Kromě tří tarifů Economy nabízí Norse Atlantic také další tři tarify vyšší třídy označené jako Premium.

Témata