Norse Atlantic Airways pronajme Boeingy 787 společnosti Air Europa

13.04.2022 - EvropaNové norské nízkonákladové aerolinie Norse Atlantic Airways se dohodly se španělskou společností Air Europa, že jí pronajmou čtyři Boeingy 787 Dreamliner. Osmnáctiměsíční smlouva o podnájmu se týká dvou B787-9 a dvou 787-8.

„Tato smlouva o podnájmu se společností Air Europa přináší zajímavou příležitost generování pozitivního cash-flow z letadel, která jsme v počáteční fázi neplánovali plně využít,“ uvedl Bjørn Tor Larsen, zakladatel a ředitel Norse Atlantic Airways. Smlouva tak podle Larsena posiluje již tak silnou pozici společnosti. Dreamlinery by měly začít létat pro Air Europa již v průběhu tohoto čtvrtletí.

(ilustrační foto: Norse Atlantic Airways)

Norský dopravce v polovině března oznámil, že kvůli vysokým cenám leteckého paliva a válce na Ukrajině odkládá zahájení letů z dubna na červen. Tento měsíc chce společnost zahájit prodej letenek na chystané transatlantické lety do USA.

V poslední tiskové zprávě dopravce uvádí, že bude obsluhovat svými lety Oslo, Paříž, New York, Los Angeles a Floridu. Z žádosti u amerického ministerstva dopravy vyplývá, že společnost chce létat na letiště Stewart International u New Yorku, Ontario International u Los Angeles a do Fort Lauderdale na Floridě. Očekává se, že konkrétní linky budou zveřejněny až se zahájením prodejem letenek.

Společnost Norse Atlantic Airways je ve svých záměrech poměrně opatrná a uvádí, že svou nabídku bude rozšiřovat podle poptávky ze strany cestujících. Bjørn Larsen věří, že poptávka po letech přes Atlantik se vrátí na úroveň před pandemií Covid-19.

Témata