LOT posunul zahájení linky Praha – Budapešť

28.11.2019 - Česká republikaLetecká společnost LOT Polish Airlines nezahájí lety mezi Prahou a Budapeští 30. března 2020, jak bylo původně plánováno. Polský dopravce posunul otevření linky až na 27. května 2020. Vyplývá to z dat v rezervačního systému společnosti na webových stránkách lot.com. Původní frekvence, časy letů i plánovaný letoun Embraer 195 zůstávají beze změny.

LOT Polish Airlines - Embraer 195 (foto: tjdarmstadt/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Důvodem posunutí letů je uzemnění letadel Boeing 737 MAX. LOT má pět uzemněných letadel 737 MAX 8 a dalších deset objednaných. Kvůli nedostatku kapacity společnost rovněž přístoupila k dočasnému snížení počtu letů na linkách z Budapešti do Bruselu, Bukurešti, Sofie a Stuttgartu. Zahájení letů do Bělehradu bylo rovněž posunuto na 27. května 2020.

LOT oznámil zahájení letů na lince Praha – Budapešť koncem července. Spojení do Prahy bylo součástí oznamené expanze LOTu na letišti v Budapešti, kde společnost začala budovat svou první zahraniční základnu. V současnosti LOT létá z maďarské metropole do Krakova, Londýna, New Yorku, Soulu a Varšavy. Další rozšíření počtu destinací přinese letní letový řád 2020.

Témata