LOT začne létat mezi Prahou a Budapeští

31.07.2019 - EvropaPolská aerolinie LOT dnes oznámila, že bude létat také mezi Prahou a Budapeští. Společnost zahájí lety na této lince od příštího letního letového řádu. LOT plánuje létat mezi oběma hlavními městy od 30. března 2020 v pracovních dnech dvakrát denně a o víkendu jednou denně. Všechny lety budou zajišťovány letounem Embraer 195 v konfiguraci pro 112 cestujících. Podle odhadů Letiště Praha by mohlo spojení využít až 110 tisíc cestujících za rok v obou směrech. Nová linka je součástí expanze LOTu v Budapešti, společnost dnes oznámila vedle Prahy zahájení letů do dalších pěti evropských destinací.

Embraer 195 společnosti LOT na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

Odlety LOTu z Prahy do Budapešti budou v pracovních dnech vždy v 9:25 a ve 20:05, v opačném směru z Budapešti do Prahy budou letouny odlétat v 7:30 a v 18:10. V sobotu počítá polský dopravce s ranním letem a v neděli pak s večerním. Z letového řádu je zřejmé, že LOT myslel především na obchodní cestující, kteří mohou v pracovních dnech zrealizovat i krátkou jednodenní cestu.

Na trasu mezi Prahou a Budapeští tak vstoupí od konce března příštího roku třetí dopravce. V současnosti létají mezi oběma městy třikrát denně ČSA s turbovrtulovými ATR 72. Od roku 2017 na trase létá také irský Ryanair, který v současnosti svojí linku provozuje jednou denně.

Témata