LOT obnovil svou linku z Varšavy do Ostravy

30.03.2022 - Česká republikaMezinárodní letiště Leoše Janáčka v Ostravě má od včerejšího dne opět pravidelné letecké spojení s Varšavou. Polská letecká společnost LOT v úterý obnovila svou linku do moravskoslezské metropole. První let na obnovené lince zajistil letoun De Havilland Dash 8-400 registrace SP-EQE s livery propagujícím cesty do Podkarpatského vojvodství.

Přivítání návratu letadla LOTu na ostravském letišti (foto: Letiště Ostrava)

Spojení bude provozováno pětkrát týdně s odlety z Ostravy vždy v pondělí, v úterý, ve středu, čtvrtek, v pátek a v sobotu. Linku budou obsluhovat letadla Embraer 170/175 a De Havilland Dash 8-400 s kapacitou 70 až 82 sedadel ve třech cestovních třídách.

„S potěšením oznamujeme návrat linky Ostrava - Varšava. Česká republika je jedním z nejdůležitějších obchodních partnerů Polska. Z důvodu geografické blízkosti obou zemí je povinností zajistit co nejpohodlnější spojení - a právě takové jsou přímé lety flotily společnosti LOT Polish Airlines,“ uvedl Krzysztof Moczulski, tiskový LOT Polish Airlines.

(foto: Letiště Ostrava)

„Spojujeme Moravskoslezský kraj letecky s celým světem a přinášíme společně s LOT Polish Airlines konektivitu, po které je výrazná poptávka mezi obyvateli i firmami v našem i vedlejších krajích,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a.s. „S jedním pohodlným a krátkým přestupem tak cestující mohou doletět například do Amsterdamu, Bruselu, Frankfurtu, Paříže, ale také třeba do New Yorku, Chicaga nebo Toronta. Letenky jsou v současné době v prodeji od necelých 800 Kč na stránkách letecké společnosti,“ dodal Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a.s.

Ostravské letiště informovalo, že nabídne klientům letecké společnosti LOT parkování zdarma na první tři měsíce. Na přílety a odlety linky do Varšavy budou navazovat spoje autobusové linky 333, která jezdí z letiště Mošnov na ÚAN v centru Ostravy.

Zástupci Letiště Ostrava a polského LOTu (foto: Letiště Ostrava)

Letecká společnost LOT oznámila otevření pravidelné linky do Ostravy v listopadu 2019 s tím, že provoz bude zahájen 30. března 2020 pětkrát týdně. V reakci na vypuknutí pandemie Covid-19 společnost oznámila odložení zahájení letů na podzim 2020. Lety byly zahájeny nakonec 25. října 2020, od poloviny listopadu 2020 do února 2021 pak polský dopravce provoz optimalizoval, že spojil linku do Ostravy s lety do Prahy. Dočasně tak LOT létal také vnitrostátní lety mezi Prahou a Ostravou, na které si bylo možné zakoupit samostatné letenky. Poté byl provoz na lince do Varšavy až do včerejšího dne přerušen.

Letový řád linky Ostrava - Varšava:

Ostrava Varšava
Pondělí 5:20 6:25
Úterý, čtvrtek 17:45 18:50
Pátek, sobota 14:25 15:30

Letový řád linky Varšava - Ostrava:

Varšava Ostrava
Úterý, čtvrtek 16:10 17:10
Pátek, sobota 12:45 13:45
Neděle 23:15 00:15

Témata