Polský LOT dočasně spojí Ostravu a Prahu. Česko bude mít opět vnitrostátní linku.

05.11.2020 - Česká republikaLetecká společnost LOT polish Airlines dnes oznámila, že nově bude létat mezi Ostravou a Prahou. Polský dopravce se totiž od 11. listopadu rozhodl dočasně spojit svou linku do Prahy s novým spojením z Varšavy do Ostravy, které zahájil koncem října. Dočasně tak budou lety mezi Prahou a Varšavou provozovány s mezipřistáním v Ostravě. LOT bude spojení zajišťovat šestkrát týdně letouny Embraer 175 pro 76 cestujících.

LOT Polish Airlines - Embraer 175 (foto: Aero Icarus/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Na vnitrostátní úsek mezi Prahou a Ostravou si cestující mohou koupit samostatnou letenku, aniž by museli letět z/do Varšavy. Letenky jsou již nyní k dispozici prostřednictvím webu lot.com a dalších distribučních kanálů polského dopravce. V ekonomické třídě s malým příručním zavazadlem stojí zpáteční letenka z Prahy do Ostravy v ekonomické třídě od 1733 Kč.

Letový řád letů LOT mezi Prahou a Ostravou (zdroj: Letiště Ostrava)

Paradoxně tak kvůli dopadům pandemie koronaviru na leteckou dopravu bude mít Česká republika opět vnitrostátní linku a Ostrava pravidelné letecké spojení s Prahou. ČSA ukončily pravidelné lety z našeho hlavního města do Ostravy v lednu 2019.

Od 11. prosince chce LOT opět létat mezi Prahou a Varšavou bez mezipřistání. K tomuto dni pak lety polského dopravce z Prahy do Ostravy z letového řádu mizí.

Témata