Lety Tel Aviv – Karlovy Vary byly zahájeny

25.06.2024 17:14 - Česká republikaDnes dopoledne přistál na mezinárodním letišti v Karlových Varech Embraer E175 (registrace SXC-MTO) řecké společnosti Marathon Airlines a zahájil tak dříve avizované charterové lety z izraelského Tel Avivu. Letadlo bylo po přistání uvítáno na karlovarském letišti vodní slavobránou, o níž se postarali letištní hasiči. Prvním letem přicestovalo 37 cestujících, mezi kterými byli také zástupci zahraničních touroperátorů.

Přivítání zahajovacího letu na karlovarském letišti (foto: Karlovarský kraj)

Nové letecké spojení Karlových Varů s Izraelem se podařilo zahájit ve spolupráci s izraelskou společností Overseas Travel. Této firme se podařilo v loňském roce úspěšně rozlétat chartery z Izraele do slovenských lázní Piešťan.

Overseas Travel se dohodly na zajištění letů do Karlových Varů nakonec s bulharskou leteckou společností GullivAir. Původně se počítalo, že provoz zajistí Corendon Airlines Europe s Airbusem A320 pronajatým od kyperské společnosti TUS Airways. Nakonec zájem o lety do Karlových Varů nebyl tak velký, jak se předpokládalo, a do hry se tak dostalo menší letadlo.

Marathon Airlines - Embraer 175 (foto: Karlovarský kraj)

Charterové lety z Tel Avivu mají přistávat v Karlových Varech každé úterý v 8:45. Zpáteční let do Izraele má startovat z karlovarského letiště ve stejný den v 10:00.

„Věřím, že linka směřující do Karlovarského kraje bude pro turisty z Izraele zajímavou i s ohledem na to, že Českou republiku vnímají jako jednu z nejbezpečnější zemí Evropy. Navíc možnost ocitnout se v oblasti lázeňského trojúhelníku zapsaného na seznam UNESCO bez nutnosti přestupů a další dlouhé přepravy, je nepochybně velkým lákadlem. Tím spíše, že lety z Izraele již v minulosti do Karlových Varů létaly a těšily se velké oblibě,“ uvedl Jan Bureš, zastupitel karlovarského kraje s gescí dopravy.

(foto: Karlovarský kraj)

Témata